Cu vedere la Nenumărați Munți Mici (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. este unul dintre cei mai importanți producători și furnizori de centrală portabilă industrială de 5kwh ip44 din China. Avem echipamente de producție de top-și capacități puternice de producție. Bine ați venit la stația electrică portabilă industrială în vrac premium 5kwh ip44 din fabrica noastră.
R5|Centrală industrială de 5 kWh-Clasa IP44
Producător de stații electrice portabile industriale de 5040Wh pentru proiecte de energie mobilă cu energie înaltă-
R5 mută seria industrială în clasa de 5 kWh cu stocare LiFePO4 de 5040Wh, protecție IP44 confirmată și un rating de vârf de 7000W. Configurația actuală din UE oferă o ieșire de până la 5000 W AC, în timp ce configurația din SUA oferă o ieșire nominală de 4000 W AC.
Decizia de cumpărare industrială
R5 este alegerea industrială cu-mai mare energie atunci când timpul de rulare R3 nu este suficient
R5 este poziționat deasupra R3 pentru proiectele care necesită o rezervă internă de energie mai mare. Decizia ar trebui să se bazeze pe durata de rulare, versiunea electrică, cerințele de transport și protecția mediului-nu pe o singură putere de titlu.
Capacitate de bază 5040Wh
Mai multă energie stocată acceptă ferestre de operare mai lungi înainte de adăugarea unei baterii de expansiune.
IP54 confirmat
Folosiți R5 în cazul în care protecția la pătrundere face parte din criteriile-de selecție a produsului; cere dovezi oficiale atunci când proiectul necesită un raport.
UE 5000W / SUA 4000W
Ieșirea continuă AC diferă în funcție de versiunea pieței și trebuie să rămână separată în cotație.
Șasiu pe roți de 68,3 kg
Roțile mari și mânerul sprijină mutarea, dar planurile de manipulare ar trebui să reflecte greutatea industrială a unității.
Matricea versiunilor UE/SUA
O familie de modele R5, două configurații diferite de alimentare-rețea
220–240V · 5000W max
Ieșire 50/60 Hz, supratensiune de 7000 W, bypass de 5000 W și intrare AC de până la 2500 W.
100–120V · 4000W nominal
Ieșire de 60 Hz, putere de vârf de 7000 W și intrare AC de până la 1800 W.
| Domeniu | Versiunea UE | Versiunea SUA |
|---|---|---|
| Tensiune de ieșire AC | 220–240V | 100–120V |
| Frecvenţă | 50/60Hz | 60 Hz |
| Ieșire AC | 5000W max | 4000W nominal |
| Bypass | 5000W | 4000W |
| Vârf / Surge | 7000W | 7000W |
| Intrare AC | 190–250V, 13A max, 2500W max | 90–140Vca, 16A max, 1800W max |
Valorile de bypass ar trebui să fie corelate cu versiunea de piață corespunzătoare: 5000W pentru configurația UE și 4000W pentru configurația SUA.
Distribuția încărcăturii
Utilizați AC pentru echipamente cu putere mare-și DC direct sau USB pentru electronice compatibile
Interfața de ieșire R5 combină prize regionale de curent alternativ cu 12 V CC și conexiuni multiple USB. Separarea tipurilor de sarcină ajută la păstrarea capacității de priză AC pentru echipamentele care necesită de fapt invertorul.
4000W nominal · 7000W vârf
Utilizați 4000 W ca limită de planificare a sarcinii continue-SUA, prezentată în graficul de ieșire curentă.
12V / 10A · 120W total
Ieșire directă DC pentru dispozitive compatibile care nu necesită conversie AC.
Profiluri USB-A plus USB-C
USB-A este listat până la 18 W; grafica actuală USB-C arată profiluri de mai multe-tensiuni de până la 12V/1,5A.
Aspect interfață protejată
Prizele acoperite și un panou de control compact permit operarea orientată pe câmp-
Interfața frontală grupează afișajul, comenzile de alimentare, prizele AC/DC și conexiunile USB în spatele unei carcase în format-industrial. Cumpărătorii ar trebui să verifice aspectul exact al prizei versiunii de piață înainte de aprobare.
- Afișaj central pentru starea de funcționare
- Puncte de conectare AC/DC acoperite
- Porturi de încărcare USB pentru electronice mai mici
- Aspect lateral-roată conceput pentru implementarea mobilă
Planificarea timpului de rulare
5040Wh este bugetul energetic; Durata de rulare a dispozitivului depinde de profilul de încărcare real
Cel mai recent grafic al aplicației R5 identifică o baterie LiFePO4 de 5040Wh și arată duratele de referință pentru backup acasă, echipamentele de exterior și dispozitivele digitale. Aceste exemple sunt estimări, nu durate de execuție a proiectului garantate.
- Separați întotdeauna-încărcăturile de echipamentele intermitente de mare-putere
- Verificați cererea de pornire a motorului și a compresorului în plus față de puterea de funcționare
- Utilizați ciclul de funcționare real pentru gătit, încălzire și echipamente ciclice
- Permiteți pierderile de conversie și starea de pornire a taxei
Extindere pentru cicluri de lucru mai lungi
Utilizați Y5-BAT atunci când proiectul are nevoie de mai multă energie stocată decât unitatea de bază de 5040Wh
R5 este confirmat compatibil cu bateriile de extensie Y5-BAT, cu până la 15 pachete listate. Extinderea are scopul de a extinde disponibilitatea energiei; nu modifică valoarea nominală de ieșire AC specifică pieței R5.
Capacitate internă de 5040Wh
Începeți cu bateria internă când rezerva sa de energie acoperă deja fereastra de funcționare necesară.
baterie de expansiune 5040Wh
Adăugați capacitatea bateriei compatibile atunci când durata de funcționare este factorul limitator.
Până la 15 pachete listate
Specificațiile necesare pentru cablu și versiunile de firmware sau hardware testate nu au fost furnizate pentru publicare și ar trebui confirmate pe proiect.
Implementare industrială și de la distanță
O platformă cu roți de 5 kWh pentru energie temporară unde accesul fix la rețeaua este limitat
Mutați activul de energie stocat-la sarcină
Folosiți roata-și-șasiul mânerului pentru deplasarea la-la distanță scurtă între zonele de depozitare, zonele de lucru temporare și implementările în aer liber acceptate.
Planificați încărcarea și timpul de funcționare înainte de expediere
Pentru lucrul la distanță, definiți echipamentul conectat, orele de funcționare preconizate, expunerea la mediu și sursa de reîncărcare înainte de implementarea unității.
Putere temporară a site-ului
Potrivit pentru unelte și echipamente de șantier selectate, în limita-de producție continuă regională.
Inventarul de energie mobilă
Specificați versiunea pieței, clasa de încărcare și metoda de încărcare în mod consecvent pentru unitățile flotei.
Rezervă de energie transportabilă
Utilizați o listă de verificare a implementării care acoperă încărcările, timpul de rulare, accesul la încărcare și documentația necesară.
Putere mobilă auxiliară
Confirmați cererea simultană și condițiile de mediu înainte de utilizarea evenimentului.
Specificatii tehnice
R5 Specificații tehnice pentru revizuirea achizițiilor
| Model | R5 |
|---|---|
| Tip de produs | Centrală portabilă industrială de 5040Wh IP54 |
| Capacitatea bateriei | 5040Wh |
| Chimia bateriei | LiFePO4 |
| Ieșire AC UE | 220–240V, 50/60Hz, 5000W max |
| Ieșire CA din SUA | 100–120 V, 60 Hz, 4000 W nominal |
| Vârf / Surge | 7000W |
| Ocolire UE | 5000W |
| Ocolire SUA | 4000W |
| Intrare CA UE | 190–250V, 50/60Hz, 13A max, 2500W max |
| Intrare CA din SUA | 90–140Vca, 16A max, 1800W max |
| Intrare solară | Până la 2100W |
| Ieșire 12V DC | 12V / 10A / 120W total |
| Ieșire USB-A | 5V/3A, 9V/1.8A, 12V/1.5A; 18 W max în graficul de ieșire de curent |
| Ieșire USB-C | Profilele 5V/3A, 7V/2.4A, 9V/1.8A, 12V/1.5A prezentate |
| Evaluare de protecție | IP44 |
| Dimensiuni | 852,5 × 512 × 502 mm / 33,6 × 20,2 × 19,8 inchi |
| Greutate netă | 68,3 kg / aproximativ . 150.57 lb |
| Baterie de expansiune | Y5-BAT 5040Wh; până la 15 pachete listate ca compatibile |
IP54 este o specificație R5 confirmată. Dacă cumpărătorul are nevoie de un anumit raport de-protecție de intrare, de domeniul de certificare sau de un document de conformitate cu piața, solicitați documentul aplicabil pentru SKU comandat înainte de expediere.
Plan de manipulare
Greutatea de 68,3 kg face roțile utile, dar ridicarea și transportul necesită totuși planificare
Șasiul R5 măsoară 852,5 × 512 × 502 mm. Utilizați aceste dimensiuni atunci când planificați încărcarea vehiculului, culoarul de depozitare, adâncimea raftului, accesul la șantier și manipularea echipelor.
- Lungime: 852,5 mm / 33,6 in
- Lățime: 512 mm / 20,2 in
- Înălțime: 502 mm / 19,8 in
- Greutate netă: 68,3 kg / aproximativ . 150.57 lb
Pachetul regional-Ieșit
Grafica pachetelor din UE și SUA arată diferite seturi de accesorii
Cel mai recent material de ambalare R5 ar trebui citit după versiunea pieței în loc să combine toate cablurile într-o singură listă de ambalare universală.
Set conexiune AC + solar
Afișează stația de alimentare, cablul de încărcare AC, cablul MC4-la Anderson, manualul de utilizare și cardul de garanție.
Căile suplimentare ale adaptorului sunt afișate
Afișează cablul de încărcare AC, cablul Anderson-7909, cablul Anderson-MC4 și manualul de utilizare/documentele de garanție.
Înghețați cantitatea cablului, tipul exact de conector, ștecherul de rețea, limba manualului și formularea garanției în oferta finală și comanda de achiziție.
Test de îmbătrânire și inspecție de eliberare
Verificările din fabrică R5 ar trebui să fie legate de configurația exactă a comenzii regionale
Imaginea de fabrică-specifică modelului arată unități R5 pe o linie de testare-învechite și inspecție QC. Un plan de lansare angro ar trebui să verifice versiunea de tensiune comandată, limitele de putere și pachetul de accesorii, mai degrabă decât să verifice numai identitatea modelului.
- Confirmați identitatea R5, capacitatea de 5040Wh și versiunea de piață
- Verificați configurația de ieșire de 5000W UE sau 4000W SUA așa cum ați comandat
- Verificați comportamentul la vârf de 7000 W și limitele regionale de intrare AC
- Inspectați funcțiile de ieșire AC, 12V DC și USB
- Potriviți textul IP54 și orice dovezi necesare pentru a comanda documente
- Confirmați cerințele de extindere BAT -Y5 și lista de ambalare specifică pieței
Rezumat al proiectului cu ridicata
Cotațiile în vrac pentru R5 necesită versiunea pieței, sarcina de lucru și mediul definit în avans
Furnizăm R5 pentru distribuitori industriali, flote de închiriere, cumpărători de proiecte și programe private-. Un RFQ util ar trebui să definească modul în care unitatea va fi mutată, încărcată și încărcată în mediul de operare țintă.
Versiune electrică UE sau SUA
Furnizați cerințele privind țara de destinație, tensiunea, frecvența și priza.
Încărcare și orele de funcționare
Listați echipamentele simultane, cererea de pornire și durata de funcționare zilnică estimată.
Dovezi privind expunerea și IP
Indicați dacă proiectul necesită documentație oficială de PI sau alte înregistrări de conformitate.
Cantitate și etichetă privată
Confirmați volumul, brandingul, ambalajul, documentele, cerințele Y5-BAT și ținta de livrare.
Întrebări frecvente
Întrebări privind achiziția centralei industriale R5
Întrebări frecvente (FAQ)
Î: Centrala R5 este IP54?
A: Da. IP54 este o specificație confirmată a produsului R5. Dacă un proiect are nevoie de un număr de raport sau de dovezi oficiale de testare, solicitați documentul aplicabil pentru SKU comandat.
Î: R5 este o centrală electrică de 5000 W pe fiecare piață?
R: Nu. Versiunea actuală a UE arată o ieșire AC maximă de 5000 W. Versiunea actuală din SUA arată o ieșire AC nominală de 4000 W. Ambele afișează o putere de vârf sau la supratensiune de 7000 W.
Î: Câtă putere de încărcare AC acceptă R5?
R: Imaginea UE afișează o intrare de până la 2500W AC. Imaginea din SUA afișează o intrare de până la 1800 W AC.
Î: Ce intrare solară acceptă R5?
R: Matricea actuală a produsului verificat listează puterea solară de până la 2100 W pentru R5. Confirmați tensiunea matricei, curentul și aranjamentul conectorului pentru proiect înainte de cumpărare.
Î: R5 poate folosi baterii de expansiune Y5-BAT?
A: Da. R5 este confirmat compatibil cu Y5-BAT, cu până la 15 pachete listate. Specificațiile cablurilor și versiunile de firmware sau hardware testate trebuie confirmate pentru sistemul final.
Î: Cât de mare și greu este R5?
R: R5 măsoară aproximativ 852,5 × 512 × 502 mm și are o greutate netă de 68,3 kg.
Î: Pot să cumpăr cu ridicata centrale electrice industriale R5?
A: Da. Proiectele de vânzare cu ridicata pot fi revizuite din cantitate, piață de destinație, versiune electrică, profil de încărcare, mediu, plan de încărcare, cerințe de extindere, branding, ambalare și nevoi de documente.
Î: Ce ar trebui să ofer pentru o ofertă R5 în vrac?
R: Furnizați țara de destinație, cantitatea, standardul de tensiune și priză, lista de echipamente, cererea de funcționare și de pornire, mediu de operare, țintă de funcționare, plan solar, cantitatea Y5-BAT, branding, ambalaj și documentele de conformitate necesare.
Furnizați țara de destinație, cantitatea, standardul de tensiune și priză, lista de echipamente, cererea de funcționare și de pornire, mediu de operare, țintă de funcționare, plan solar, cantitatea Y5-BAT, branding, ambalare și documentele de conformitate necesare.
Solicitați o cotație
Configurați un sistem de alimentare industrială R5 în jurul pieței de destinație și al ciclului de lucru
Partajați versiunea pieței, cantitatea, tensiunea și standardul prizei, echipamentul conectat, încărcăturile continue și de pornire, mediul de operare, durata de funcționare țintă, planul solar, cerințele BAT Y5-, branding, ambalare și documente de conformitate pentru revizuire tehnică și comercială.
Tag-uri populare: Centrală electrică portabilă industrială 5kwh ip44, China 5kwh ip44 producători de stații electrice portabile industriale, fabrică
